Merhabalar. Samsung Note 3 kullanıyorum. İnstagramda gelen bildirimler yukarıdaki bildirim çubuğunda ya hiç gözükmüyor yada baya gecikmeli olarak bildirim çubuğunda gözüküyor.

Çoğu zaman bildirimleri instagram uygulamasının içine girince bildirim panelinden görüyorum. Bir sorun mu vardır? Veya bir ayarı mı var acaba?

Teşekkürler şimdiden.
12 Ağustos 2014 misafir sordu

3 Cevap

0 oy
Senkronizasyon kapalıdır. İki parmağınız ile ekranı yukarıdan aşağıya çekin ve sync yazan butonu aktif hale getirin. Sorun düzelecektir.
12 Ağustos 2014 misafir cevapladı
0 oy
Senk açık sorun oradan kaynaklanmıyor sanırım. Hiç gelmiyor değil aslında. Arada sırada geliyor ama baya gecikmeli. Yada dediğim gibi hiç gelmiyor anca app i açınca görüyorum bildirimleri.

Yanıt için teşekkürler.
12 Ağustos 2014 misafir cevapladı
0 oy
Gsm hattınız nedir?
12 Ağustos 2014 misafir cevapladı
Turkcell kullanıyorum. Bir ilgisi var mıdır ki?
Ayarlar - Diğer ayarlar - Mobil ağ adımına girin ve menü düğmesine basın. Karşınıza çıkan seçeneklerde varsayılanlara sıfırla seçimini uygulayıp telefonu yeniden başlatıp dener misiniz?
dediğinizi yaptım ama mobil ağlar kısımına girdikten sonra menü tuşuna basınca herhangi bir şey çıkmıyor karşıma.

Mobil ağlar bölümüne girdiğimde ise

Mobil veri (işaretli)

Veri dolaşımı ( işaretsiz)

Erişim noktası adları

Şebeke modu

Ağ operatörleri seçenekleri çıkıyor

Deneme amaçlı yaklaşık  1 saat önce intagram hesabıma arkadaşımdan mention attırdım. Ipad ime aynı anda düştü, Note3' te hala bekliyorum :)

Ne yapmak lazım bilemedim
Bir de kurcalarken şunu farkettim. Aylarlar- Hesaplar kısmında bir çok uygulama gözüküyor fakat instagram yok. Hesap ekle kısmına tıkladığımda da eklemek için önüme instagramı çıkarmıyor. Acaba sorun bundan mu kaynaklanıyor?
erişim noktası adlarına girin bahsettiğim ayarları uygulayın.
Hesaplarda gözükmemesi normal bir durum.

Instagram'ı açıp ayarlarına girip anında ilet bildirimleri diye bir seçenek var orada kapalı ya da engellenmiş birşeyler var mı?
Dediğinizi uyguladım ama yine değişen birşey olmadı. 1 saat bildirim bekledim gelmedi. App' in içine girince aldım bildirimi.

İnstagram ayarlarında bildirimlerin hepsi açık. Deli olucam bulamıyorum sıkıntıyı. Bu 2. Note3' üm. Daha önce de kullanmıştım böyle bir sorun olmamıştı onda. Acaba instagramda mı sıkıntı? Yada fabrika ayarlarını dönmek bir çözüm olabilir mi acaba?
Çok enteresan bir problem bu. Sıfırlamak büyük bir ihtimal sorunu çözecektir. Facebook vb. uygulamalardan bildirim alabiliyorsunuz değil mi?

Birde şunları dene;

1- Ayarlar - Uygulamalar - Hepsi adımına gelip Instagram'ı seç ve veriyi sil butonuna basıp telefonu yeniden başlat.

2- Instagramı kaldırıp tekrar kur.

3- Telefonu fabrika ayarlarına getir.
Facebook tan bildirim geliyor fakat app ikonunda yazan rakamlardan anlıyorum bildirim olduğunu. Yukarıdaki bildirim çubuğuna facebook gelmiyor. Twitter yukarıdaki bildirim çubuğuna geliyor mesela. Dediklerinizi de uygulayacağım. Gelişmeleri yazarım yine. İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
1,800 soru
2,093 cevap
1,782 yorum
257 üye