Daha önceki sorumuzda ücretsiz apple kimliği telefon ve tablet üzerinden nasıl alınır anlatmıştık. Ancak bazı kullanıcılar ''cihazınızda maksimum düzeyde ücretsiz hesap'' hatası alıyorlar bu durumda iTunes üzerinden açılan bir hesap kullanılabiliyor. Peki iTunes üzerinden nasıl alınır?

 

1-Önce www.itunes.com linkine girin ve iTunes uygulamasın son sürümünü bilgisayarınıza indirip kurun.

2-iTunes'i açın ve ücretsiz bir uygulama seçin. Burada ücretsiz uygulama seçemeniz kritik aksi halde sizi hesap oluşturmaya yönelten başka bir adımı takip ederek hesap oluşturmak isterseniz kredi kartı bilgilerini girmeni isteyecektir. Ücretli uygulamaları satın almak için bu bilgileri girmek şart ancak kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyenler bu şekilde ilerlemeli.

image

image

3- Uygulamalayı kurmak istediğinizde iTunes size hesap oluşturma ya da hesap bilgilerinizi girebileceğiniz bir ekran açacak bu ekranda yeni hesap oluşturma seçeneğini seç ve yönergeleri takip et.

4- Daha sonra aşağıdaki gibi bir mail alacaksınız doğrulama linkine tıklayın ve doğrulama işlemini yapın. Hepsi bu kadar!

image

image

image

image

image

image

 

image

 

7 Ağustos 2014 misafir sordu
7 Ağustos 2014 misafir düzenledi

7 Cevap

0 oy
İşte bu kadar!
7 Ağustos 2014 misafir cevapladı
+1 oy
denedim oldu indirebiliyorum bir şeyler
8 Ağustos 2014 misafir cevapladı
8 Ağustos 2014 misafir düzenledi
Yeni soru ve sorunlarla bekliyoruz sizi :)
0 oy
Ya iclouda girmeye çalıştığımda tekrar aynı uyarıyı veriyor bu iphonede maksimum düzeyde ücretsiz hesap etkinleştirildi diyor:(
8 Ağustos 2014 misafir cevapladı
+1 oy
icloud u malesef kullanamazsın. Her cihaza en fazla 5 hesap oluşturma hakkı veriliyor bu sınır aşılmış.
8 Ağustos 2014 misafir cevapladı
0 oy
Tekrar saol sorun yok artık bir şeyler indirebiliýoŕum☺ sana sormaya utanıyorum ama ya Birde şarj cihazını taktgimda bu aksesuarla desteklemiyor diyor ve şarjı çabuk bitiyor bazen şarjı yüzde yirmi olduğunda kapanıyor telefon acaba orjinal şarjı olmadığı için ni böyle bildirmeleri de kapattım yoksa pili zayıfladı degistirilmiyormusta pili of ya seni biktirdim☺ Son sorum olsun ☺
9 Ağustos 2014 misafir cevapladı
0 oy
Orjinal aksesuar hatası veriyor olması çoğu zaman sıkıntı yaratmıyor ancak senin bataryanın erken bitmesi, pil tam boşaltmadan kapanması normal bir şey değil. Genelde bu sorun batarya arızalanınca ortaya çıkar. Tavsiyem orjinal şarj aleti edinip bu şarj aleti ile en az 3 kere doldurup boşaltın sorun şarj aletinden kaynaklıysa düzelecektir. Ama düzelmezse batarya değişimi yapan yerlerde cihazını tamir ettirebilirsin. Soru sormaktan çekinme lütfen. Her soru bizim için çok değerli. Bu sayede site içeriği artıyor ve başka kullanıcıların seninle benzer sorunlar yaşayanlara örnek teşkil ediyorsun. :) soru sormadan memnun olurum.
9 Ağustos 2014 misafir cevapladı
0 oy
Saol çok teşekkür ederim :) denicem
12 Ağustos 2014 misafir cevapladı
1,800 soru
2,093 cevap
1,782 yorum
257 üye