Telefonum arama yapmıyor.

Açık 1 cevap 115167 görüntülenme altında paylaşıldı Genel

1 cevap

0
Bu sorunun birden fazla cevabı olabilir. GSM operatörü kaynaklı problem yaşıyor olabilirsin. Şu adımları kontrol ediniz.

1- SIM kartın düzgün şkilde takılıp takılmadığını kontrol edin.

2- Telefonunuzun ekranının sol veya sağ tarafındaki sinyal göstergelerine bakarak sinyal gücünü kontrol edin. Sinyal gücünü arttırmak için, telefonunuzu hafifçe hareket ettirmeyi deneyin ya da bir bina içinden arama yapıyorsanız pencere kenarına geçin. Bu size şbekenin çekip çekmediğini gösterecektir.

3- Şebeke kapsama alanında değilseniz, aşağıdakileri kontrol edin:

- cihazınızı yalnızca 3G (UMTS) şbekesi kullanmaya ayarlamamış ve bunun yerine ikili modu (2G/3G) kullanıyor olabilirsiniz.
-telefonunuz Hatsız veya Uçak modunda olabilir.
-Cihazınızı yeniden başlatarak tekrar kontrol edin.
-Telefonunuzun kullanıcı kılavuzunda belirtilen şkilde telefonunuzun fabrika ayarlarını geri yükleyin. Tekrar kontrol edin.
-Belirli bir alanda sürekli olarak düşük sinyal gücü sorunuyla karşılaşıyorsanız, orada şbeke kapsama alanı yeterli olmayabilir. Şebeke kapsama alanı hakkında daha fazla bilgi için operatörünüzle görüşün.

4- Simkartınızı farklı bir telefona takın sim kartınız arızalı olabilir.

5- Telefonunuza başka bir sim kart takın telefonunuzda fiziksel arıza olabilir.

6-Telefonunuz imei kodunun kayıtlı olup olmadığını sorgulayın telefonunuzun imesi klonlanmış ya da kayıt dışı telefon kullanıyor olabilirsiniz.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,764 soru

4,193 cevap

1,833 yorum

3,395 kullanıcı

...