Windows 8 Phone Lumia telefona bilgisayardan müzik, resim yükleyemiyorum. Dosyalarıma bilgisayarımdan erişemiyorum.

Çözüldü 2 cevap 5735 görüntülenme altında paylaşıldı Nokia Windows Phone8


Nokia 820 cihazı ve arkadaşımızın Nokia 800 cihazını, kendi bilgisayarıma bağlayıp dosya almak veya dosya yüklemek istediğimde, cihazın içini göremiyorum ve hiçbirşey yükleyemiyorum. İnternette araştırma yapmama rağmen çözümünü bulamadım. Ayrıca Nokia Destek Hattı da çözüm bulamadı. Desteğinizi rica ediyorum.

2 Cevaplar

0
Sorun eski nokia telefonunuzun hafıza kartını yeni telefonunuza doğrudan taktığınızda karşınıza çıkıyor. Telefonunuzu bilgisayara bağlamadan önce hafıza kartınızı çıkartın. Dosyalarınızın erişilebilir olduğunu göreceksiniz. Daha sonra aynı hafıza kartını kullanmak isterseniz. Hafıza kartınızı kart okuyucu vasıtası ile bilgisayarınıza bağlayıp yedekleyip formatlayın. Sorununuz çözülmüş olacaktır.
0

Selam;

           Aslında söylemiş olduğun cihaz proplemi gibi durmuyor. Çünkü her iki cihazda Windows8 işletim sistemini kullandığı için PC bağlantısını otomatik olarak yapıyor konumda. Eğer senin bilgisayarın cihazları görmüyorsa kullanmış olduğun Windows sürümünü güncellemen yeterli olacaktır. Bununla alakalı yapman gerekn adımları aşağıda sırasıyla bulabilirsin. Deneyimlerini bizimle paylaşırsan sevinirim. Kolay gelsin...

 

Bilgisayarınızda en son güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun.

 1. Yönetici haklarının kullanılabilir olduğundan emin olun.
 2. Başlat düğmesini tıklatın, ardından da Tüm Programlar'ı ve Windows Update'i tıklatın.
 3. Güncelleştirmeleri denetle seçeneğini tıklatın ve Windows'un bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.
 4. Kullanılabilir güncelleştirmeleri görüntüle seçeneğini tıklatın.
 5. Önemli güncelleştirme Microsoft - Diğer donanım -WinUsb Cihazı bulunursa seçin ve Yükle'yi tıklatın.

USB bağlantınızı kontrol edin

Telefonunuzun beraberinde verilen USB kablosunu kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, bilgisayarınızda başka bir bağlantı noktasını da deneyebilirsiniz, ancak USB hub'ı ya da bilgisayarınızın ön kısmındaki bağlantı noktalarını kullanmayın. Windows'un pek çok sürümü (Windows RT hariç) Lumia telefonunuzu Windows Explorer kullanarak Windows Phone 8' bağlamanızı sağlar, böylece aktif bir bağlantınız olduğunu doğrulayabilirsiniz.

 

Cihaz sürücünüzü kontrol edin ve güncelleştirin

 1. Başlat'ı tıklatın, ardından da Bilgisayar'ı sağ tıklatın ve Özellikler'i tıklatın. 
 2. Sol sütunda yer alan Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın. 
 3. Bilgisayarınızın adını ve cihazların listesini içeren bir pencere görüntülenir. Cihazları göremezseniz bilgisayarınızın adını tıklatın.
 4. Telefonunuzu bağlayın, giriş ekranında ilerleyin ve kilidi açık olduğundan emin olun. Nokia Lumia telefonunuzun adıTaşınabilir Cihazlar altında yer alır. 
  - Aygıt Yöneticisi'nde telefonunuz için hiçbir giriş yoksa, bilgisayarınız telefonun kendisiyle bağlantısını tanımıyordur. Micro-SD kart olmadan telefonunuzu çalıştırın (telefonunuzun micro-SD kart yuvası varsa), yeniden başlatma bittiğinde, USB kablosunu bağlayın ve tekrar deneyin. Başka bir telefona bağlamayı da deneyebilirsiniz.
  - Cihaz durumu bir sorun olduğunu gösteriyorsa, görüntülenen hata kodlarını not edin ve adım 5'i kullanarak sorun gidermeye devam edin.
 5. Telefonunuzun adını sağ tıklatın, ardından Sürücü Yazılımını Güncelleştir'i tıklatın. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara'yı seçin, Windows bir sürücü bulur ve WinUsb Cihazı olarak yükler. Sürücü kurulumu tamamlandıktan sonra, Aygıt Yöneticisi'nden çıkış yapıncaya kadar açık pencereleri kapatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız isterse yapın.

Telefonun Windows Güvenlik Duvarı
aracılığıyla iletişim kurmasının izinli olduğunu onaylayın

 1. Bilgisayarınızda Denetim Masası'na gidin. 
 2. Windows Güvenlik Duvarı'nı açın ve Güvenlik Duvarı'nı Kapalı duruma getirin. 
 3. Telefonunuzu bağlayın, ardından da Güvenlik Duvarı'nı tekrar Açık duruma getirin.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,437 soru

4,114 cevap

1,754 yorum

2,747 kullanıcı